Svátek má: Eduard

Politika

Velikost textu:

Rozdala na Štědrý den 2017 Adriana Krnáčová rybí polévku naposled?

Rozdala na Štědrý den 2017 Adriana Krnáčová rybí polévku naposled?

V těchto dnech se potvrdilo, že pražská primátorka Andriana Krnáčová post primátorky ani zastupitelky Prahy obhajovat nebude. Koho členové hnutí Ano v Praze navrhnou jako lídra svého hnutí v Praze? Kdo si obleče bílou košili nebo halenku a vyfotí se na plakáty vedle Andreje Babiše?

Adriano, usmívej se, třeba je to tvá poslední rybí polévka pro Pražany
12. dubna 2018 - 08:31

Adriana Krnáčová sice původně prohlašovala, že by ráda byla dál ve funkci primátorky, avšak ani to už neplatí. "Nechce se mi být další čtyři roky v takovém prostředí, kde člověk nese odpovědnost i za věci, které nemá šanci ovlivnit,“ uvedla nedávno v prohlášení, která už zveřejnila  média.

Naskýtá se otázka, kdo na místo po první ženě v roli primátorky?

Kandidátů je  z hnutí Ano údajně hned několik. V primárkách hnutí Ano by měli kandidovat lidé, kteří se pohybují  v  pražské komunální politice.

Patrik Nacher
svoji výškou postavy sice není moc vidět, ale  jako nestraník nebyl zvolený v roce 2014 jen  do pražského zastupitelstva v roce 2014, ale v roce 2017 i do Sněmovny a to na kandidátce hnutí ANO. Jeho jméno je spojováno s aktivitami brojícími  proti bankovním poplatkům, což prezentoval  zejména na svém webu bankovnipoplatky.com.

Hovoří se i o strážkyni pražské pokladny, ekonomce  a profesorce  na Vysoké škole ekonomické Evě Kislingerové, která  také coby nestranička byla zvolená zastupitelkou Prahy za hnutí ANO. Je na pražském magistrátu  náměstkyní primátorky pro finance.

Dalším lídrem by mohl být i bývalý policista a člen hnutí ANO Libor Hadrava, kterého uvidíte na magistrátních  akcích pro veřejnost všude tam, kde jde o bezpečnost Pražanů.

Nominovaný by měl být i Karel Grabein Procházka, který je členem  hnutí ANO zodpovídá  za majetek metropole.

Podívejte, jak Andrej Babiš rozdával rybí polévku návštěvníkům Prahy

Podíváteli se na webové stránky hlavního města Prahy, tak zjistíte, že hnutí Ano má od roku 2014 celkem  17 zastupitelů v  pražském zastupitelstvu, které má 65 členů.(ps, Magistrát hl.m. Prahy, Prvnizpravy.cz, foto: ps)