Svátek má: Slavomír

Politika

Velikost textu:

Televize přenos z Hradu bude vysílat s třicetisekundovým zpožděním

Televize přenos z Hradu bude vysílat s třicetisekundovým zpožděním

"Nepřekvapilo mne, že jistá nezisková organizace požaduje od médií vysílající přímý přenos z předávání vyznamenání na Pražském hradě, aby jej vysílala s určitým zpožděním," konstatuje student politologie, který si nepřeje být jmenovaný, aby jej profesoři politologie nepovažovali za kolegu.

Kachna a ještě k tomu po neděli
22. října 2018 - 08:12

A jak to zdůvodňuje?

"Ta neziskovka argumentuje  tím, že prezident v očekávaném projevu k vyznamenaným osobnostem řekne opět pár vulgárních slov, což před 22 hodinou je nepřípustné. Tím by mohla hlava státu vážně ohrozit   doslova, jak se píše v prohlášení ...  už tak zkurvenou výchovu české a česky hovořící mládeže."

A proč to zpožděné vysílání?

"To by mělo být prý pojistkou před těmi prezidentem vyřčenými vulgárními slovy. V přenosovém voze by vedle režiséra seděl poradce, který by v případě, že vulgární slovo zazní, tak by jej do se zpožděním vysílaného přenosu vystřihl."

Takže prezidentův projev bude cenzůrovaný nějakým poradcem přes  vulgární slova?

"To nebude ještě tak jednoduché. Ta nezisková organizace totiž získala finance na projekt na sestavení slovníku vulgárních slov, který ještě nepředložila v konečné verzi ke schválení. Slovník má v  současné době asi 130 stran a ještě není  uzavřen."

Vy jste do toho slovníku nahlédl?

"Měl jsem tu smůlu. Překvapilo mě, že v připravovaném  slovníku vulgárních slov jsou i slova, která najdete v jiném  slovníku, ve Slovníku spisovné češtiny a není u nich poznámka, že jsou vulgární  jako například ... blb, blbec, debil, kretén, vůl, kráva nebo i kurva. Zkrátka a dobře ta organizace se zasloužila o nabobtnání  vulgárních slov."

Jak myslíte, že to dopadne?

"Ta média, která mají přenos vysílat, je odvysílají a možná  i se zpožděním a třeba i vedle režiséra těch přenosů bude sedět nějaký blb, který se naučí zpaměti všechna dosud sepsaná vulgární slova a bude tam sedět zbytečně, protože pan prezident totiž tentokrát neřekne žádné vulgární slovo, aby ta hovada měla vztek, že jeho projev poslouchala nadarmo, neboť nic na něm závadného tentokrát ti blbci nenajdou."

 


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co si právě čtete, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N .T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté" se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy kachnu. Nu a tak Prvnízprávy.cz pečou Kachnu v tomto případě po neděli ...(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)