Svátek má: Lenka

Zprávy

Velikost textu:

N-TV: Maďarsko spouští mediální kampaň proti EU a „vydírání" Bruselu!

N-TV: Maďarsko spouští mediální kampaň proti EU a „vydírání" Bruselu!

Evropský parlament zachází s Maďarskem nespravedlivě a chce, aby se její hlasovací právo v institucích EU zrušilo kvůli k tomu, že vláda v Budapešti chrání vlast a Evropu před přílivem uprchlíků.

Budapešť
21. září 2018 - 10:15

Video s proevropsým obsahem nyní šíří vláda Maďarska v médiích a na internetu, vyzývá občany, aby nepodlehli vydírání v Bruselu, uvedl na internetových stránkách německý televizní kanál N-TV.

Maďarsko zahájilo kampaň proti EU a "vydírání" z Bruselu. Vláda se domnívá, že Evropský parlament řídí Maďarsko nespravedlivě a chce, ho zbavit právo volit jen kvůli tomu, že Budapešť chrání „vlast a Evropu“.

Maďarská vláda v této souvislosti zahájila rozsáhlou kampaň proti Evropskému parlamentu. Minulý týden europoslanci v Bruselu obvinili pravicovou nacionalistickou vládu v Budapešti z porušování základních evropských hodnot a zahájili řízení proti Maďarsku. Nyní maďarská vláda zveřejnila téměř půlminutové video na své facebookové stránce s názvem „Nenechte se vydírat!"

Ve videu, doprovázeného dramatickou hudbou, hlas říká: „Vítající většina imigrace v Evropském parlamentu nás chce umlčet protože jsme se bránili naši vlast a Evropu hraničním plotem.“

Jak německý televizní kanál připomněl, důvodem zahájení sankčního řízení vůči Maďarsku byla zpráva zástupkyně zelených Judity Sargentiniové. V něm se, mimo jiné, dotkla otázek omezování svobody sdělovacích prostředků a výzkumných činností, potlačení občanské společnosti a nezákonné zacházení maďarských orgánů se žadateli o status uprchlíka. Zpráva neříká nic o plotu se Srbskem a Chorvatskem.


Toto řízením proti Maďarsku zahájila Evropská rada. Aby bylo možné přijmout konečné rozhodnutí, je nutné provést několik okruhů hlasování, zdůraznila N-TV. V extrémním případě může nakonec záležitost skončit zbavením Maďarska práva volit v orgánech EU.

Jak článek uvedl, video vytvořené maďarskou vládou je samozřejmě pouze součástí rozsáhlé kampaně zaměřené na vyjádření pozic vlády Viktora Orbána. Podle místních novin blízkých vládě budou takové videoklipy a zvukové nahrávky brzy distribuovány v televizi, rádiu a na internetu.

Nedávno vláda v Budapešti opakovaně uskutečnila rozsáhlé kampaně v médiích, připomněla N-TV. Buď zdůvodňovala legitimitu obranného směru vůči uprchlíkům, nebo „démonizovali - s antisemitským podtextem - liberálního amerického miliardáře George Sorose". Přeživší holokaust Maďar Soros představuje respekt k lidským právům a otevřené společnosti, ujišťoval německý televizní kanál, aniž by však dodal, že se jedná o „amerického“ spekulanta, který svými penězi a fondy zasahuje do vnitřních záležitostí suverénních států.

(kou, prvnizpravy.cz, n-tv.de, foto: arch.)