Svátek má: Slavomír

Zprávy

Velikost textu:

Odměna sto tisíc dolarů za likvidaci americké ambasády v Jeruzalémě

Odměna sto tisíc dolarů za likvidaci americké ambasády v Jeruzalémě

Íránská studentská organizace nabídla odměnu 100.000 dolarů těm, kteří vyhodí do vzduchu  americké velvyslanectví v Jeruzalémě.

Výzva
16. května 2018 - 03:20

Skupina, která se sama označuje jako Íránské studentské hnutí za spravedlnost, údajně rozšířila plakáty, které požadují útok na velvyslanectví.

"Studentské hnutí za spravedlnost odmění každého, kdo zničí nelegální americké velvyslanectví v Jeruzalémě," čteme v arabštině a angličtině. "Je to 100.000 dolarů pro osobu, která zničí velvyslanectví," píše se ve výzvě.Požadavek k útoku na nové velvyslanectví, je jen dalším posílení  eskalace islámských států a jejich představitelů namířených proti americkému prezidentovi Trumpovi, protože nechal přesunout velvyslanectví z Tel Avivu do izraelského hlavního města Jeruzaléma.

"Je nezbytně nutné, aby bylo jasné, že Trumpův krok, přesun amerického velvyslanectví vede k eskalaci hněvu a nenávisti mezi muslimy a Izraelem," píše se v dopise.

Erdogan nazval Izrael teroristickým státem

Michael Rubin, bývalý poradce a expert Pentagonu, řekl pro The Washington Free Beacon, že terorismus tohoto druhu je v souladu s tvrdým postojem íránského režimu. "Bohužel se terorismus zaměřený na diplomaty a velvyslanectví stal hlavním pilířem kultury islámské republiky," řekl Rubin.

"Terorismus je oslavován v íránských školách. Tato odměna je pravidlem spíše než výjimkou. Obvinit Washington nebo Jeruzalém to znamená, že zločinec obviňuje oběť,“ dodal Rubin.

"Izraelský stát neustále zastrašuje okolní státy, Izrael je teroristický stát," řekl turecký prezident. Podle Erdogana jsou zásahy izraelských orgánů v pásmu Gazy genocidou.

"Muž, který pošle tisíce tureckých vojáků, aby podpořili okupaci severního Kypru a napadl Sýrii, by nám neměl kázat, když se chráníme před útoky Hamasu. Muž, jehož ruce jsou krvavé od  nespočetných kurdských obětí v Turecku a Sýrii, je poslední, kdo nám bude kázat o vojenské etice, "uvedl Netanjahu ve svém prohlášení.

(rp,prvnizpravy.cz, snn.ir, jouwatch, foto:snn.ir)